Що таке система Прозорро

Сучасні державні українські закупівлі не проходять без використання спеціальної системи електронних торгів.

Серед них особливе місце займає державна система закупівель Прозорро. Не зважаючи на те, що період її існування є досить суттєвим, у великої кількості користувачів виникає питання, що вона собою представляє та як правильно з нею працювати. Перш за все необхідно здійснити процес реєстрації на Українській універсальній біржі tender.uub.com.ua. Велика кількість користувачів давно скористалася перевагами цього ресурсу.

Система Прозорро та її особливості

Сервіс представляє собою базу даних, що розміщується безпосередньо на сервері і долучитися до неї, якщо є потреба, можна напряму. Якщо є потреба під ’єднатися до системи Прозорро, допомогти зможе спеціальний електронний майданчик, через який відкривається безпосередній доступ до платформи. Тут важливо приділити особливу увагу самій Універсальній українській біржі. Якщо організувати процес саме таким чином, це не дасть можливості державі здійснювати втручання в реалізацію закупівель, впливати на учасників.

Якщо ж вести розмову по суті, то сама система Прозорро виглядає як зворотній аукціон, в якому кожний з учасників намагається вибороти право на постачання власного товару чи конкретної послуги. Найчастіше перемогу здобуває той, хто пропонує максимально низьку вартість, а безпосередньо самі характеристики відповідають тим, які були заявлені під час складання заявки.

Прозорро – можливість реалізації державних закупівель на прозорих умовах

Якщо розглядати закон, який стосується здійснення саме державних закупівель, то в ньому можна знайти пояснення тому, що собою представляють:

  • електронні торги, які відбуваються в системі Прозорро;
  • переговорні процеси;
  • конкурентний діалог.

Варто звернути увагу на те, що досить велика кількість публічних закупівель реалізується з використанням системи саме електронних торгів. У тому випадку, якщо замовнику досить складно самостійно визначитися зі специфікацією та тими технічними характеристиками, які йому необхідні, варто звернути увагу на конкурентний діалог. Серед винятків можна виділити саме переговорну процедуру, так як її використання доцільно в разі роботи з творами образотворчого мистецтва або архітектурними виробами. У законі про державні закупівлі можна знайти більш детальну інформацію про цей процес.

Сама система базується на основних принципах. В першу чергу – це публічність торгів. Також не менш важливою є конкурентна спроможність, так як саме це дозволяє вибрати замовнику той варіант, який буде задовольняти всі потреби. А також при роботі у системі Прозорро вибудовується максимально золотий трикутник партнерства, де враховуються інтереси кожного з учасників.

Похожие статьи

Аренда зала в Киеве
Аренда зала в Киеве
Когда требуется организовать конференцию, тогда важно предусмотреть много разных нюансов: составить план, встретить делегацию с …
Зеркало в интерьере: что важно знать?
Зеркало в интерьере: что важно знать?
Многие эксперты сходятся во мнении, что зеркала непременно нужно использовать в интерьере. Тем не менее, …
Из чего лучше строить дом?
Из чего лучше строить дом?
Строительство дома – ответственный шаг и этап в жизни каждого человека. Эксперты настоятельно рекомендуют подойти …
Особенности автоматизации производства
Особенности автоматизации производства
На сегодняшний день, автоматизация производства – это обязательная составляющая любого прогрессирующего и развивающегося предприятия. Автоматизация …
Ремонт во время карантина
Ремонт во время карантина
У каждого человека на карантине появилось много свободного время. Кто-то смотрим фильмы, которые давно хотел …
Покупаем перфоратор: особенности выбора
Покупаем перфоратор: особенности выбора
Перфоратор – очень востребованный инструмент в каждом доме. Эксперты сходятся во мнении, что в доме …