Купуємо житло в новобудові правильно

Житло в новобудовіПервинний ринок нерухомості постійно змінюється: змінюються ціни на квартири чи будинки, змінюється характер пропозиції, але ризики залишаються. Дійсно, сьогодні більша частина українців боязно ставиться до купівлі житла, особливо в новобудовах, оскільки боїться потрапити у руки до шахраїв. Насправді, якщо серйозно підійти до цього питання, не забувати про скептицизм і не ігнорувати очевидно підозрілі дії продавців, придбати дійсно якісне житло можливо без проблем.

Про що не треба забувати, купуючи житло у новобудові?

Якщо Ви вирішите купити квартири від забудовника, прийдете до центру продажів і на Ваше прохання показати всю дозвільну документацію, представники компанії-забудовника це радо зроблять, вже не половину можете не хвилюватися: проблеми при купівлі квартири, скоріше за все, не виникнуть. Інша справа, коли подібні документи відмовляються показати, кажучи, що їх зараз немає на місці або співробітники не мають права цього робити. У такому випадку Ви легко можете встати з крісла і відправитися на пошуки іншого забудовника: з цим будуть одні проблеми.

Також люди, купуючи житло на «первинці», нерідко фактично інвестують в побудову, тобто вони купують не готове житло, а майнові права на готове жило. Недивно, що більшість людей купує нерухомість саме так, оскільки кв. метр в новобудові, що ще будується, коштує набагато менше. Але пам’ятайте: не існує закону, який регулює договір купівлі-продажу саме майнових прав на житло. Тому стається так, що в результаті, після введення будинку у експлуатацію, на одну й ту саму квартиру претендує декілька людей.

І це не єдина проблема. Саме тому, вибираючи забудовника, треба ретельно аналізувати його минуле і відгуки людей, що вже придбали житло у вибраному житловому комплексі. Завдяки недосконалості сучасного українського законодавства не надто сумлінні забудовники іноді навіть не продумують тип договору, який вони збираються підписати з потенційним покупцем. Називають його абстрактним словом «інвестиційний», а потім виявляється, що кожен другий договір між забудовником і покупцем різний.

Проблема у тому, що прозорості первинного ринку у нас немає. Наприклад, в столиці контроль за новобудовами ведеться, але порушення не караються настільки сильно, щоб всі забудовники могли раз і на завжди забути про бажання зробити щось не так.

Виходить, ситуація знаходиться лише у руках покупця. Він приймає рішення і він відповідає за його правильність чи невірність. Найкращий варіант – це не поспішати з придбанням квартири в новобудові, хапаючись за перший ліпший варіант. А дійсно вивчити ринок, почитати відгуки, поспілкуватися з юристами і тільки тоді обирати.

Похожие статьи

Дизайн магазина одежды: как повысить продажи?
Дизайн магазина одежды: как повысить продажи?
Как показывает статистика, ежегодно открываются все новые и новые магазины разной направленности и тематики. Если …
Первичный рынок недвижимости: что учесть при покупке жилья?
Первичный рынок недвижимости: что учесть при покупке жилья?
Эксперты в сфере недвижимости отмечают, что каждый потенциальный покупатель выдвигает собственные требования к покупаемой недвижимости. …
Выбираем ковер, учитывая особенности интерьера
Выбираем ковер, учитывая особенности интерьера
На данный момент люди поделились на две категории – которые любят и применяют в быту …
Покупаем качественный шкаф купе: на что обратить внимание?
Покупаем качественный шкаф купе: на что обратить внимание?
Издавна шкаф является незаменимым предметом мебели в доме. Это и не удивительно, ведь шкаф позволяет …
Как правильно выбрать квартиру: главные советы
Как правильно выбрать квартиру: главные советы
Покупка недвижимости – чрезвычайно важный и ответственный момент в жизни любого человека. Именно поэтому большое …
По каким критериям выбирать коммерческую недвижимость?
По каким критериям выбирать коммерческую недвижимость?
Покупка и продажа недвижимости представляет собой довольно-таки сложное занятие. А когда дело касается коммерческих объектов, …