Купуємо житло в новобудові правильно

Житло в новобудовіПервинний ринок нерухомості постійно змінюється: змінюються ціни на квартири чи будинки, змінюється характер пропозиції, але ризики залишаються. Дійсно, сьогодні більша частина українців боязно ставиться до купівлі житла, особливо в новобудовах, оскільки боїться потрапити у руки до шахраїв. Насправді, якщо серйозно підійти до цього питання, не забувати про скептицизм і не ігнорувати очевидно підозрілі дії продавців, придбати дійсно якісне житло можливо без проблем.

Про що не треба забувати, купуючи житло у новобудові?

Якщо Ви вирішите купити квартири від забудовника, прийдете до центру продажів і на Ваше прохання показати всю дозвільну документацію, представники компанії-забудовника це радо зроблять, вже не половину можете не хвилюватися: проблеми при купівлі квартири, скоріше за все, не виникнуть. Інша справа, коли подібні документи відмовляються показати, кажучи, що їх зараз немає на місці або співробітники не мають права цього робити. У такому випадку Ви легко можете встати з крісла і відправитися на пошуки іншого забудовника: з цим будуть одні проблеми.

Також люди, купуючи житло на «первинці», нерідко фактично інвестують в побудову, тобто вони купують не готове житло, а майнові права на готове жило. Недивно, що більшість людей купує нерухомість саме так, оскільки кв. метр в новобудові, що ще будується, коштує набагато менше. Але пам’ятайте: не існує закону, який регулює договір купівлі-продажу саме майнових прав на житло. Тому стається так, що в результаті, після введення будинку у експлуатацію, на одну й ту саму квартиру претендує декілька людей.

І це не єдина проблема. Саме тому, вибираючи забудовника, треба ретельно аналізувати його минуле і відгуки людей, що вже придбали житло у вибраному житловому комплексі. Завдяки недосконалості сучасного українського законодавства не надто сумлінні забудовники іноді навіть не продумують тип договору, який вони збираються підписати з потенційним покупцем. Називають його абстрактним словом «інвестиційний», а потім виявляється, що кожен другий договір між забудовником і покупцем різний.

Проблема у тому, що прозорості первинного ринку у нас немає. Наприклад, в столиці контроль за новобудовами ведеться, але порушення не караються настільки сильно, щоб всі забудовники могли раз і на завжди забути про бажання зробити щось не так.

Виходить, ситуація знаходиться лише у руках покупця. Він приймає рішення і він відповідає за його правильність чи невірність. Найкращий варіант – це не поспішати з придбанням квартири в новобудові, хапаючись за перший ліпший варіант. А дійсно вивчити ринок, почитати відгуки, поспілкуватися з юристами і тільки тоді обирати.

Похожие статьи

Как быстро погасить кредит: важные советы
Как быстро погасить кредит: важные советы
Каждый взрослый человек, хотя бы раз в жизни оформлял кредит. Однако статистика показывает, что кто-то …
Как выбрать снасти: секрет успешной рыбалки
Как выбрать снасти: секрет успешной рыбалки
На данный момент многие мужчины и женщины являются поклонниками такой сферы как рыбалка. Некоторые рыбачат …
Бюджетная теплица своими руками
Бюджетная теплица своими руками
Многие владельцы садовых участков часто задумываются о строительстве теплиц. На данный момент можно приобрести как …
Что такое кредит под залог недвижимости и стоит ли его оформлять?
Что такое кредит под залог недвижимости и стоит ли его оформлять?
На данный момент очень тяжело найти человека, который бы не слышал о таком типе кредитования, …
Правила сдачи в аренду квартиры
Правила сдачи в аренду квартиры
Жителям, проживающим в большом городе, приходится постоянно искать дополнительный заработок. …
Как проводить техническое обслуживание электростанций?
Как проводить техническое обслуживание электростанций?
Для электростанций, как и для любой другой техники важно регулярно осуществлять такой процесс как техническое …